Anti Seo Kontrolü Nedir

Anti Seo kontrolü, Google üzerinde sıralamanızın düşmemesi açısından çok önemlidir. Locca Digital Ajans olarak, web sitenizin Google’da sıralamasını kaybetmemesi için anti Seo kontrolleri yapıyoruz.

Anti Seo, bir web sitesinin dışarıdan müdahalelerle sıralamasının düşmesini ifade ediyor. Neo Seo şeklinde de ifade edilen bu durum web sitesini çok olumsuz etkiler. Google sıralamasını düşürdüğü gibi onun gözünde de web siteniz değersiz görünmeye başlar. Anti Seo işlemleri şu şekilde gerçekleşir;

  • Telife dayalı şikayetler,
  • Web sitenizin içinin kopya içeriklerle doldurulması,
  • Web sitesinin hacklenmesi,
  • DDOS saldırıları,
  • Site hızının düşürülmesi,
  • Sitenin içi spam linklerle dolması,
  • Spam şeklinde ifade edilen kelimelerin site içine backlink yapılması,
  • Gerçek olmayan reklam tıklamaları,
  • Birçok fake hesaptan sitenin itibarını düşüren paylaşımlar yapılması,
  • Site içinde yer alan kaliteli backliklerin hepsinin kaldırılması.

Anti Seo Kontrolü Nasıl Yapılır?

Anti Seo kontrolü analizi yapılarak web sitesi koruma altına alınabilir. “Anti Seo kontrolü”; bir web sitesi arama motorlarında üst sıradayken aniden düştüğünde yapılmalıdır. Anti Seo’nun en belirleyici özelliği, web sitesinin sıralamasını aniden düşürmesi diyebiliriz. Anti Seo olup olmadığını şu tekniklerle de kolayca öğrenebilirsiniz:

Google Arama Parametreleri

Google algoritması, internet kullanıcılarının arama yapmasıyla ilgili olarak birkaç parametre belirlemiştir. Google’ın belirlediği parametreler sayesinde kolayca anti Seo kontrolü gerçekleştirebilirsiniz. Related parametresi; birbirine benzeyen içerikleri listeler. Web siteniz üzerinde yer alan içeriklerin çalınmasından şüpheleniyorsanız bu parametreyle kontrol edebilirsiniz. Site parametresi; aramalarda özelleştirilen sonuçları ortaya çıkarır. İnurl parametresi; yalnızca URL şeklinde arama yapabilirsiniz. Link parametresi; başka web siteleri üzerinde aranan URL’ler bulunur. Ayrıca siteniz adına verdiğiniz linkleri de bu parametreyle bulabilirsiniz.

Düzenli Backlink Analizi

Anti Seo kontrolü için backlinklerin durumları yakından takip edilmelidir. Web sitenize gelen her linkin analizi yapılır ona göre de raporu tutulur.

Search Console Kontrolü

Anti Seo özellikle Google’ın en üst sıralarında önemli yere sahip olan web sitelerine çok yapılmaktadır. Başarılı bir yolda ilerleyen web sitelerinin en çok karşılaştığı durum maalesef Anti Seo’dur.  Locca Digital olarak; “Search Console” üzerinden gerekli kontrolleri yaparak web sitenizin Anti Seo’ya maruz kalıp kalmadığını kolayca öğrenebiliyoruz.

Anti Seo Koruma Yöntemleri

Anti Seo kontrolü gerçekleştirdikten sonra problemi ortadan kaldırıp web sitesini koruma altına alıyoruz. Anti Seo’dan korunmak için düşük, kalitesiz web sitelerinden backlink kesinlikle almayınız. Anahtar kelimelerle dolu bir sayfa oluşturmamalısınız.

Otomatik ve manuel şekilde site dışı ve içini devamlı takip ediniz. Search Console uyarılarını çok iyi inceleyip oradan gelen uyarıları da mutlaka dikkate alınız. Periyodik şekilde düzenli aralıklarla backlink analizi yapılmalıdır. Search Console ile mail adresiniz üzerinde bağlantı oluşturunuz. Bu bağlantı sonucunda Search Consele’dan mail adresinize e-posta gelmesini sağlayınız. Google Disawow aracını kullanarak zararlı linkleri hemen tespit edip sitenizden uzaklaştırınız. Web site performansını takip ederek anti Seo kontrolü gerçekleştirilmelidir. Locca Digital hem anti Seo kontrolü hem de onu siteden uzaklaştırmak için çalışmalar yapıyor.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Bilecik Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1