E-İhracat Özellikli Web Sitesi Nasıl Olmalı

Loccadigital, Ankara web tasarım konusunda iddialı çalışmalarıyla sektörde kısa süre içerisinde adını duyurmayı başardı. Firmamız, bir işletmenin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak tüm hizmetleri sunmaktadır.  E-ihracat web sitesi yapma konusunda da firmamızın iddialı olduğunu söyleyebiliriz. 
E-ihracat; başka ülkelerdeki kişilere online satış yapmaktır. Online alışverişin yaygınlaşmasıyla birlikte e-ihracat konusu da çok merak edilmeye başladı. Son birkaç yılda e- ihracat popüler hale gelmiştir. E-ihracatın popüler olmasının altında bazı etkenler yatıyor. O etkenleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Ürün çeşitliliği,
 • Uygun fiyatı,
 • Hızlı ulaşım,
 • Pratik şekilde hızlıca alışveriş yapma,
 • Online ödeme şeklinde sıralayabiliriz. 

E-İhracat Web Sitesi Altyapısı

E-ihracat siteleri kurulumunda, altyapıda çok önemlidir. E-ihracat web sitesi altyapıları; ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki seçenekten oluşmaktadır. E-ihracat web sitesinin işleyişi tamamen altyapıyla alakalı bir durum diyebiliriz. 
E-ihracat web sitesindeki altyapılar hem iş hem de ürün yönetimini kolaylaştırmaktadır. Böylelikle işletmelerin işleri de kolaylaşmış oluyor. E-ihracat sitesinin aktifleştirilmesini sağlayan altyapıların çeşitliliği bütçe konusunda da alternatifler oluşturmuştur. E-ihracat altyapı hizmetleri geniş kapsamlıdır. Firmamız, tüm işletmelere uygun e-ihracat yapıları oluşturmaktadır. Oluşturduğumuz e-ihracat altyapısı sayesinde; alıcı ve satıcılar kolaylıkla birbiriyle iletişime geçebiliyorlar. 

E-İhracat Web Sitesi Kurulumu

E- ihracat web sitesi nasıl kurulur” sorusu, satış yapabilmek adına çok önemlidir. E-ihracat özellikli web sitesinin tasarımı çok hassas bir konudur. Doğru tekniklerle tasarlandığında işletmenize katkısı çok büyük olacaktır. 
E-ihracat web sitesi tasarımında; ürünlerin ayrı ayrı sınıflandırılması gerekiyor. Örneğin; en çok satan ürünler, kampanyalı ürünler, popüler ürünler, indirimli ürünler gibi kategorilerden oluşmalıdır. Böylelikle internet kullanıcılarını alışveriş yapmaya yönlendirebilirsiniz. Bahsettiğimiz kategorilere ayırma işlemi aslında bir nevi müşteriyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Ürünlerin kategorilere ayrılması, müşterilerin aradığı ürünü hemen bulmasını sağlamaktadır. E- ihracat web sitesi tasarımında aynı zamanda site görünüşüne de çok dikkat edilmesi gerekiyor. Hem şık hem kullanışlı ve sade görünüme sahip olması gerekiyor. Dil konusu da e-ihracat web sitelerinde önemli yer tutmaktadır. İhracat sitesi olduğu için birçok dille uyumlu olması gerekiyor. 

E-İhracat Web Sitesi İçin Hosting ve Domain Satın Almak

E-ihracat web sitesi kurulumu için; hosting ve domainde çok önemlidir. Domain; işletmenin internet ismini temsil etmektedir. Ayrıca işletmeye kurumsal kimlik kazandırma noktasında da çok önemlidir. O nedenle domain seçimi çok dikkatli yapılmalıdır. Özellikle bir ihracat web sitesinde diğer ülkelerin dillerindeki kelimeleri yansıtması çok önemlidir. Hangi ülkelere hitap etmek istiyorsanız ona göre domain seçimi, başarılı olma şansınızı artıracaktır. 
Domain kadar hosting seçimi de e-ihracat sitesi için önem arz ediyor. Hosting; e-ihracat sitesinin olduğu ana bilgisayarı ifade etmektedir. Hosting bir işletmenin satışlarının artırılmasında önemli rol oynamaktadır. Onun için seçiminde şu noktalara çok dikkat edilmelidir;

 • Web alanı,
 • İşletim sistemi,
 • Veri tabanı,
 • E-mail adresleri,
 • Subdomain,
 • Trafik gücü,

Loccadigital ile iletişime geçtiğiniz takdirde yukarıda belirttiğimiz işlemleri sizin adınıza alanında uzman personellerimiz gerçekleştirecektir. 

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Ankara E Ticaret Ajansı

Image
Blog - Locca Digital

Düzce Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1