İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır

Sosyal medya denilince akla ilk olarak İnstagram gelir. Yoğun kullanıcı kitlesine sahip olan platformda fotoğraf, video, hikaye paylaşımı yapılabiliyor ve canlı yayın açılabiliyor. Dünyanın en çok kullanılan platformu olan İnstagram’da bir de mavi tık olayı var. Önceleri sadece ünlülerin hesabında gördüğümüz İnstagram mavi tık ile şimdilerde birçok hesapta karşılaşıyoruz. İnstagram hesabını doğrulamak için alınan mavi tık, çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Siyasetçi, sanatçı ve futbolcu gibi ünlüler tarafından kullanılan İnstagram mavi tık uygulaması, kullanılan hesapların güvenilir olduğunu göstermektedir. 

Mavi tık alma önemli bir işlem olup, belirli adımları yerine getirmeyi gerektirmektedir. Eğer İnstagram mavi tık nasıl alınır? Merak ediyorsanız öncelikle orijinal bir hesaba sahip olmanız gerekmektedir. Yani gerçek bir kişi, işletme ya da kurum olanlar mavi tık için başvuru yapabilir. Hayran sayfalarına mavit tık verilmez.

İnstagram’da Mavi Tık Alma Şartları Nelerdir?

İnstagram’da mavi tık alma şartları arasında ilk sırada gerçek hesap sahibi olmak gelmektedir. Takipçileri açısından güvenilir bir sayfa olduğunu kanıtlamak isteyenlerin aldığı mavi tık uygulması, sadece gerçek hesaplara verilmektedir. 

Kişi ya da işletmeler, sadece bir hesapla mavi tık alabilirler. Eğer değişik dillere hitap etmek için açılan bir hesap değilse, hesap başına sadece bir İnstagram mavi tık verilir. 

Mavi tık alabilmek için kullanıcı hesabının gizli olmaması gerekiyor. Gizli hesaplar için doğrulama yapılamayacağından, İnstagram mavi tık alma şartları nelerdir? diye merak edenlerin öncelikle hesabının açık olması gerekmektedir. 

Kullanıcı profilinin eksiksiz olması, mavi tık almanın bir diğer şartıdır. Yani İnstagram doğrulama rozeti sahibi olmak isteyen kullanıcılar, profilini doldurmalıdır. Hesabında en az bir tane fotoğrafı olmayanlar İnstagram mavi tık alamazlar. Ayrıca profil fotoğrafı ve özgeçmiş bilgilerinin de eksiksiz olması gerekmektedir. 

Kullanıcıların gözdesi olan çok aranan hesap olma şartı da, İnstagram mavi tık alma şartları arasında bulunuyor. Bahsedilen şartları taşıyanlar, İnstagram mavi tık alma aşamalarını yerine getirmeye başlayabilir.

İnstagram Mavi Tık Alma Aşamaları

İnstagram mavi tık almak isteyenler öncelikle profilinde sağ üst köşedeki ayarlar simgesine tıklamalı. Oradan hesabını açarak ‘’doğrulama iste’’ seçeneğini tercih etmeli. Sonrasında başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması gerekiyor. Bu esnada kullanıcıların kimlik kartlarının fotoğrafını göndermesi de talep edilmekte. Bunun yerine ehliyet, pasaport, fatura ya da sözleşme de gönderilebilir. Bu aşamaları yerine getirdiğiniz takdirde başvurunuz İnstagram ekibi tarafından incelenir ve size bildirim gönderilir. 

Özgünlük, dikkat çekme, eksiksiz olma ve benzersizlik, İnstagram mavi tık alma şartları olarak bilinmektedir. Bu şartları karşılayanlar mavi tık için gerekli adımları yerine getirerek başvuru yapabilir. Ancak günümüzde oldukça karmaşık bir alan olan sosyal medyada gerekli adımları doğru şekilde atmak, mavi tık almayı kolaylaştırır. İhtiyacınız olduğu takdirde Locca Dijital çalışanlarımız size gerekli desteği sağlayarak İnstagram mavi tık alma konusunda yardımcı olacaktır. 

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Ordu Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Ankara web tasarım hizmeti

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1