İnternet Sitesini Mobil Uygulamaya Çevirme

İnternet sitesini mobil uygulamaya çevirme ile web sayfanızı daha popüler hale getirmeniz, işlerinizi geliştirmeniz adına sizlere yardımcı olacaktır. Günümüzün dijital dünyasında kullanılan akıllı telefonlar ve tabletlerin kullanımı büyük ölçüde artış göstermektedir. Bu noktada web sitenizi daha geniş müşteri erişimi adına bir uygulamaya dönüştürmeniz de şiddetle tavsiye edilmektedir. Web sitesini mobil uygulama yapmak özellikle e-ticaret alanında sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisidir. Genel olarak daha geniş bir online kitleye kapı açmak için var olan internet sitenizi mobil uygulamaya çevirmeniz önerilmektedir.

İnternet Siteniz İçin Neden Bir Mobil Uygulama Oluşturmalısınız?

Web sitesini mobil uygulama yapmak için birçok yol vardır. Fakat bir internet sitesini uygulamaya dönüştürmeden öncesinde bu gerekliliği kabul etmeniz gerekiyor. İçeriklerinizi mobil uyumlu platforma dönüştürmenin yanında birçok avantajı da vardır. Bu avantajları genel olarak saymak gerekirse şu şekilde diyebiliriz:

  • Bir mobil uygulama, web sayfanızı mevcut ve potansiyel kullanıcıların önüne koymaktadır. Kitlenizi geliştirmenin ve uygulamanızın günlük deneyimlerinin de bir parçası haline getirmenize yardımcı olmaktadır.
  • Profesyonel şekilde hazırlanmış mobil uygulama, kitlenizin içeriklerinizi kolay bir şekilde takip etmenizi kolaylaştırır ve üstelik daha sorunsuz bir erişim sağlar.
  • Mobil uygulamaya sahip olmanız sizleri ayrıcalıklı tutar ve basit olarak markanızı yükseltmektedir.
  • Uygulamalar, kitle katılımı ve aynı zaman elde tutulmasını arttırmaktadır. Aynı zamanda kullanıcı deneyimini kişisel hale getirerek yakın tutar.
  • Mobil uygulamaya çevirme aşamasında baştan bir tasarıma gerek kalmaz, web sitenizin görünüşü birçok cihaz üzerinden erişilse de aynı kalır.

WordPress İnternet Sitenizi Mobil Uygulama Yapmanın Yolları

WordPress web sitesini mobil uygulamaya çevirmek birkaç farklı yolla yapılabilmektedir. Bunlara genel olarak baktığımızda bir ajanstan yardım almak, bir WordPress eklentisini kullanmak, uygulama oluşturucuları kullanmak denilebilir. Özellikle büyük ve detaylı bir uygulama geliştirme süreci planlıyorsanız bu noktada profesyonel geliştirici veya ajans kiralamak, oldukça iyi seçenekler arasındadır. Fakat temel bir uygulama planınız varsa bu noktada diğer yöntemler kullanılabilir.

Bir geliştirici veya ajansla çalışmak, diğer yöntemlere göre daha önemli avantajlar sağlar. Bunlardan birisi daha fazla büyüme şansı sağlarken beğendiğiniz şekilde daha özelleştirilebilir bir uygulama olarak kullanılabilmektedir. Web sitesini uygulama yapmak için profesyonel bir destek alabilmek, istediğiniz sonuca ulaşmanızı hızlandırır. Çeşitli eklentilerle beraber sitenizi mobil uygulamaya çevirmek için programlama becerisi gerekir. Web siteniz için bir mobil uygulama oluşturacak birçok geliştirme ajansı vardır ve belirli bir bütçeyle beraber mobil uygulama oluşturmak istiyorsanız yardımcı olacak birkaç WordPress eklentisinden yararlanılabilir.

Web Sitesini Android Uygulama Yapmak

Genel olarak web sitenizi mobil uygulama konusunda netlik kazandığında ve kendi mobil uygulamanızı başlatmaya hazır olduğunuz zaman Android yolunu tercih etmeniz, sizlere şüphesiz avantaj sağlar. Android kullanıcı sayısı, Apple’dan daha fazla olmakla kalmıyor aynı zamanda da uygulama mağazasında uygulama yayınlama söz konusu olduğunda İOS cihazlara göre daha uygun maliyetlidir. Web sitesini Android uygulama yapmak için bu noktada profesyonel destek alabilir, web sitenizi rahatlıkla Android cihazlara entegre edebilirsiniz.

Android kullanıcı arayüzü, bir uygulama başarısında da önemli bir rol oynamaktadır ve Android uygulamaları söz konusu olduğunda da son derece özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü ve uygulama sahiplerinin bunları yönetmesi ve gelişmiş kullanıcı deneyimi sunmasını da kolaylaştırmaktadır. Bunun dışında geniş bir şablon çeşitliliği, tonlarca özellik, her şeyi özelleştirebilmeniz gibi birçok avantaj da beraberinde gelmektedir.

Web Sitesini İOS Uygulama Yapmak

İOS ve aynı zamanda Android için uygulama oluşturulmasının 1 numaralı nedeni de farklı sistemlerin uygulama mağazaları kapsamında kullanıma sunulduklarından sonrasında getirisinin yüksek olmasıdır. Web sitesini İOS uygulama yapmak isteğe göre sadece Apple cihazlara yöneliktir. Bu noktada web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürme ve uygulamanızı geliştirme aşamasında tüm profesyonel mobil yazılımla uygulama ihtiyaçlarına özel olan çözümler sunuluyor.

Mobil uygulama ajansları, güncel olarak teknolojileri yakından takip ederek tüm projelerinizde özenle tasarlanmaktadır. Bu nedenle mobil dünyaya giriş yaparak markalaşma sürecinizi üst seviyeye taşımak için destek almaya başlayabilirsiniz. Web sitenizin mobil uygulama hali ile beraber İOS veya Android fark etmeden proje gereksinimlerinize göre yayınlayabilir, müşteri veya ziyaretçi kitlenizi genişletebilir ve işinizi büyütmeye başlayabilirsiniz.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Ostim Mobil uygulama Geliştirme

Image
Blog - Locca Digital

Iğdır Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1