KOSGEB Destekli Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti

KOSGEB destekli sosyal medya yönetimi hizmeti; KOSGEB’in firmalara kendilerini dijital dünyada göstermeleri adına sunulan destektir. Günümüzde sosyal medya platformlarının önem kazanmasıyla birlikte birçok işletme ve girişimci de faaliyetlerini bu alanda sürdürmeye başladı.

KOSGEB destekli sosyal medya yönetimi hizmeti; işletmelerin ticari anlamda büyüyüp gelişmesini hedefliyor. KOSGEB tarafından verilen sosyal medya desteğinden birçok firma yararlanarak önemli ölçüde etkilerini gördü.  İşletmeler bu destek sayesinde dijital platformlarda ticari faaliyetlerini insanlara anlatabilecekler. Bunun sonucunda geniş pazarlarda yer bulabilecekler. Locca Digital kurumsal yapısıyla KOSGEB reklam ajansı desteği alabilirsiniz.

3KOSGEB Destekli Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti Şartları

KOSGEB destekli sosyal medya yönetimi hizmeti alabilmek için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz;

  • Marka Tescil Belgesi’ne sahip olmak,
  • Destek alabilmek için hazırlatılan materyallerde KOSGEB web sitesiyle logosunun yer alması gerekiyor,

KOSGEB’in sağladığı bu destekte üst limit 10.000 TL’dir. KOSGEB destekli sosyal medya yönetimi hizmeti alabilmek için öncelikle “kosgeb.gov.tr” web sitesine giriş yapınız. Site üzerinden formu doldurup çıktısını alınız. Çıktı alındıktan sonra Reklam Desteği başvuru formuyla birlikte gerekli belgelerde temin edilerek KOSGEB Hizmet Merkezi’ne gidilip başvuru yapılmalıdır. Hizmet Merkezi tarafından başvurunuz yazılı olarak size aktarılır. Aynı zamanda “kosgeb.gov.tr” web sayfasındaki “E-Kobi Linki” kapsamında “Durum Takip > Kobi Dokümanları” kısmından takip edilir.

3KOSGEB Destekli Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti Amacı Nedir?

KOSGEB destekli sosyal medya yönetimi hizmeti için öncelikle işletmelerin mevcut durumları detaylı incelenir. Daha sonra işletmeye destek verilip verilemeyeceği ele alınır. İşletme ya da markanıza ait Instagram, Facebook, YouTube gibi sosyal medya platformlarınızla alakalı destek alabilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi harcamalarına yönelik %60 oranında KOSGEB tarafından destek sağlanır. Senelik 400 bin dolardan 4 sene boyunca yardım alabileceksiniz. Eğer sosyal medya yönetimi faaliyetleri öncelikli ülkelerde yapılacaksa ya da işletmeniz 4., 5., 6. teşvik bölgesinde yer alıyorsa alacağınız destek oranı %70’e çıkar. KOSGEB destekli sosyal medya yönetimi hizmeti kapsamı içerisine;

  • Yurtiçini kapsayan tanıtım harcamaları,
  • Konaklama giderleri,
  • Arama motoru optimizasyonuna dair faaliyet giderleri,
  • Türkçe gerçekleşen tanıtım çalışmaları,
  • Türkçe yayınlar yapan platformlardaki tanıtım harcamaları,

3KOSGEB Destekli Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti Avantajları Nelerdir?

KOSGEB destekli sosyal medya yönetimi hizmeti avantajları şöyle sıralanabilir;

  • İşletmeler yalnızca Türkiye’de değil yurtdışında da ürün ve hizmetlerini tanıtma imkanına sahip olacaklar.
  • KOSGEB’in sunduğu sosyal medya desteğinden yararlanmanın birincil öncülü; Yurt İçi Marka Tescil Belgesi’ni almaktır. Eğer bu belge başka işletmeden devir alınacaksa öncelikle şartların Türk Patent Enstitüsü’nce uygun bulunması da gerekiyor.

İşletmeler, KOSGEB desteği sayesinde;  sosyal medya platformlarından pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini hem yurtdışı hem de yurtiçinde sürdürebilirler. Bu durum işletmelerin daha çok ürün/hizmet satın almalarını sağlar.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Ankara E Ticaret Ajansı

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1