KOSGEB Destekli Tanıtım Klibi Hizmeti

KOSGEB destekli tanıtım klibi hizmeti için KOSGEB’le anlaşmalı olan ajanslarla irtibata geçmeniz gerekiyor. Locca Digital; KOSGEB desteği alan işletmeler alanında uzmanlaşmış personelleriyle çalışmalar yapıyor. Reklam tanım filmleri, KOSGEB’in belirttiği kurallar çerçevesinde çekiliyor. Tanıtım filminde KOSGEB logosu ve yazısına yer veriliyor.

KOSGEB destekli tanıtım klibi hizmeti ile firmalar daha kurumsal yapıya kavuşuyorlar. İşletmelerin ticari faaliyetleri geniş kitlelere ulaşıyor. KOSGEB işletmelere reklam desteği vererek; kendilerini kitlesine anlatmasını sağladı. Bunun yanında işletmelerin geniş pazarlara hitap etmesine olanak tanıdı. Yalnız işletmenin KOSGEB desteği alabilmesi için öncelikle Marka Tescil Belgesi’ni temin etmesi gerekiyor. Tanıtım filminde aynı zamanda KOSGEB internet adresine de mutlaka yer verilmesi gerekiyor.

KOSGEB Destekli Tanıtım Klibi Nedir?

KOSGEB destekli tanıtım klibi; isminden anlaşılacağı üzere KOSGEB’in kurallarını taşıyan faaliyetlerdir. Tanıtım filmi yayına sunulmadan önce yapan ajans tarafından KOSGEB yetkililerine gösterilir. KOSGEB tarafından onay alındıktan sonra klip yayına sunulur.

KOSGEB destekli tanıtım klibi uzmanlık gerektirir. Uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Tanıtım klibi başlı başına uzmanlık gerektirirken KOSGEB destekli olması en fazla uzmanlığı gerektiren noktadır. Klibin yanlış yayınlanması, yayından alınmasına sebep olur. Bundan dolayı klibi yapacak firmanın hem tanıtım klibi hem de KOSGEB kurallarına çok hakim olması gerekiyor. KOSGEB destekli tanıtım klibi ile genel olarak işletmenin misyon ve vizyon tanıtımı yapılır.

KOSGEB Destekli Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Tanıtım filmi; işitsel ve görsel açıdan izleyicinin hafızasında önemli yer eder. İzleyici tanıtım filmine bakarak işletmeyi hemen hatırlar. Tanıtım filmlerinde gözlerle görüntüler daha hızlı algılanır. Diğer taraftan videoyla uyumlu oluşturulmuş seslendirme metnine de ulaşılır. Günümüzde pek çok firma tanıtım filmleriyle yüksek standartlara ulaşmayı hedefliyor.

KOSGEB destekli tanıtım filmi hizmeti için şu adımlar takip edilmesi gerekiyor;

  • Filmde yer vermek istenen bilgiler hazırlanmalıdır. Bu filmler; tanıtım videosu çalışma planı, yararlanılacak teknikler, ekipmanlardan oluşur.
  • İşletmeleri öne çıkaracak yönler ele alınmalıdır.
  • İşletmeyi diğer rakiplerinden ayıran hususlar belirlenir.
  • İşletmeye dair ön bilgi hazırlanır.

Tanıtım filmlerinde mutlaka KOSGEB’e yer verilir. Filmin nitelikleri ve tüm özellikleri KOSGEB’in kurallarına uygun yapılır. Bundan dolayı yayına sunulmadan önce KOSGEB yetkililerinden son kez onay alınır. Tanıtım filmi süresi; 1-5 dakika arasında değişiyor. Fakat bu süre işletmenin amacına göre değişebiliyor. Filmin akıc, inandırıcı, doğru ve samimi olmasına çok dikkat edilmelidir. KOSGEB destekli tanıtım filmi hizmeti için özel pazarlama tekniklerinden yararlanılır. Tanıtım filmi senaryosu oluşturulurken hem işletmenin hedefi hem de KOSGEB kuralları ele alınır. KOSGEB tarafından senaryo beğenilmeyip yeniden yazılması istenebilir ya da bir bölümünün değiştirilmesi istenir. KOSGEB’in senaryoyu onaylaması sonrasında çekime geçilir. KOSGEB destekli tanıtım filmi hizmeti için yüksek teknolojili cihazlar kullanılır. Tanıtım filmlerinde prodüksiyonun doğru hazırlanması çok önemlidir.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Rize Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Ankara SEO Hizmeti Fiyatları 2024

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1