Mobil Uygulama Yaptırırken Dikkat Edilecek Konular

Ankara web tasarım konusunda profesyonel çalışmalarıyla Loccadigital dikkat çekmektedir. Mobil uygulama yapmak için bilinmesi gerekenler noktasında Loccadigital profesyonel çalışmalarıyla öne çıkıyor. 
Mobil uygulama standartları; kullanıcıların kısa zamanda mevcut işlemlerini gerçekleştireceği şekilde olmalıdır. Mobil uygulamalar, farklı farklı kategorilerde tasarlanmaktadır. Mobil uygulamalar kullanıcılarına; zamandan tasarruf ettirecek şekilde tasarlanması gerekiyor.  Mobil uygulama tasarımı, kullanıcıların istekleri bilgilere hemen ulaşmasını sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Mobil uygulamaların üzerinden insanlar evlerinde dışarıya çıkmadan işlerini halledebilirler. Örneğin; banka işlemleri, okul kayıt gibi pek çok işlem mobil uygulamalarla yapılmaktadır. Mobil uygulamaların cihaz üzerinde kapladığı alan çok azdır. Web siteleri üzerinden girip işlem yapmak çok zaman aldığı için mobil uygulama kullanımı daha avantajlıdır. 

Mobil Uygulama Standartları Nelerdir?

Mobil uygulama standartları içerisinde öncelikle hangi işletim sistemi olacağını belirlemek gerekiyor. Android ve iOS işletim sistemlerinden birinin seçilmesi gerekiyor. Loccadigital, mobil uygulama geliştirmeyle ilgili gereken tüm teknolojik sistemlere sahiptir. Mobil uygulamada olması gerekenler arasında işlevselliğinin global anlamda olması da büyük önem taşıyor. Mobil uygulamada kodların uygun şekilde yazılması gerekiyor. Mobil uygulama yaparken ortaya canlı ve farklı tasarımlar çıkartmak için hayal dünyasının çok geniş olması gerekiyor. Aynı zamanda bu alanda gelişmeleri çok iyi takip etmeniz gerekiyor. 
Mobil uygulama tasarımı yapılırken; sistem ve kontrol güvenliğinin de çok iyi belirlenmesi gerekiyor. Mobil uygulama geliştirirken şu kriterlere de çok dikkat etmek gerekiyor;

 • Rakipler incelenmeli,
 • Kullanıcı deneyimleri artırılmalı,
 • Problemlerin analizi,
 • Ölçümlerin doğru şekilde yapılması,

Ankara web tasarım firması olarak Loccadigital mobil uygulama tasarımı yaparken; 

 • Pazarlama stratejisinin olmasına,
 • Mobil talep ile problem çözmeye dayalı,
 • İşletmelerin müşterilerle arasındaki ilişkiyi geliştirecek şekilde olmasına dikkat ediniz.

Mobil Uygulama Neden Önemli?

Mobil uygulama tasarımı özellikle e-ticaret sitelerinin olmazsa olmazlarıdır. Mobil uygulamanın sayesinde işletmenize daha çok müşteri çekebilirsiniz. Mobil uygulamalar, web sitelerine kıyasla daha işlevseldir. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte ortaya çıkan mobil uygulamalar günümüzde çok kullanılmaya başladı. Müşterilere hızlı ulaştığı için işletmelerinde kazancı önemli mobil uygulama sayesinde artar. 
Mobil uygulama özellikleri, hedef kitlenin hemen belirlenmesine yöneliktir. Hedef kitleye yönelik tüm bilgilere mobil uygulamalarla ulaşılabilir. 
Bir işletme ve marka hedef kitlesini mobil uygulamalarla tanıyabilir. Kurum içerisindeki iletişimin güçlendirilmesi adına da çok önemlidir. İşletmenin mevcut durumunu mobil uygulamayla öğrenebilirsiniz. Mobil uygulama profesyonel yazılımlarla donatılmıştır. Mobil uygulama sayesinde işletmeye kurumsal kimlik kazandırılmış olur. 

Mobil Uygulama Fiyatları

Ankara web tasarım alanında hizmet veren Loccadigital, uygun fiyatlarla mobil uygulamalar geliştiriyor. Mobil uygulama geliştirme fiyatlarımızı firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Mobil uygulama fiyatları yapılacak tasarıma göre değişkenlik göstermektedir. Mobil uygulama fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunuyor. Projenin karmaşıklığı başta olmak üzere geliştirici maliyetleri fiyata doğrudan etki etmektedir. 
Mobil uygulama fiyatını etkileyen başlıca unsurlar;

 • Uygulamanın türü yani sosyal ağ, oyun, iş gibi alanlara yönelik olması,
 • Tasarım; özel, temel ya da bireysellik,
 • Sayfa sayısı,
 • Android, iOS ve Windows Phone gibi platformlar,
 • Uygulamanın iş birliği halinde 3. Parti uygulamalarla çalışıp çalışmadığı,
 • Altyapısı ve özellikleri,
 • Hem güncelleme hem de bakım planları,
 • Uygulamanın amacı,
 • Görseller,
 • Desteklediği cihaz ve platformlar olarak sıralanabilir.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Ordu Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1