Profesyonel Logo Tasarımı Nasıl Yapılır

Loccadigital, Ankara web tasarım konusunda profesyonel çalışmalar yapan bir firmadır. Loccadigital bir işletmeye kurumsal kazandırma noktasında profesyonel logo tasarımı hizmetleri sunmaktadır. 
Logo tasarımı, bir işletme için olmazsa olmaz unsurların başında geliyor. İşletmenin insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakması adına logo hayati öneme sahiptir. İşletmenin markalaşma sürecini logo tasarımı çok önemlidir. Profesyonel logo tasarımlarının genel özelliği, akılda kalıcı olmalarıdır. Bir logo, işletmeyi uzun yıllar temsil etmektedir. İşletmenin görünen yüzü olarak da logoyu tabir edebiliriz. Başarılı bir logo tasarımı, işletmenizin ürünlerine ilgiyi artırır. En iyi logo tasarımları ile hedef kitlenize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Profesyonel şekilde tasarlanan logoların çoğunun hikayesi vardır. İşletmenin uzun ömürlü, dikkat çeken ve imaj sahibi olması için profesyonel logoya ihtiyacı vardır. 

Profesyonel Logo Tasarımının Önemi

Profesyonel logo tasarımı, markalaşma yolunda ilerleyen işletmeler için hayati önem taşıyor. İşletmenin kurumsal kimlik kazanmasında ismiyle logosu hayati öneme sahiptir. Loccadigital olarak profesyonel logo tasarım çalışmalarını hikâye şeklinde yapıyoruz. Böylelikle insanlar işletmenizi logosundan hemen fark edebiliyorlar. Hikâye şeklinde tasarlanan logolar sayesinde işletmenizin akılda kalıcılığı da artmış oluyor. 
Firmamız, Ankara web tasarım ile alakalı profesyonel çalışmalar yaparak işletmeleri müşterilerin gözünde betimlenir hale getiriyor. Özellikle logo tasarımı konusunda yaptığımız çalışmalar sayesinde işletmeniz daha çok kişiye hitap etmeye başlıyor. İşletmenin görünüşüyle birlikte müşterilerin onunla ilgili duygu ve düşünceleri de hayati önem taşıyor. Baştan savma hazırlanan bir logo işletmeye her zaman zarar verir. Profesyonel şekilde tasarlanan logolarınsa işletmelere büyük katkısı vardır. Profesyonel logo tasarımında şu iki unsurun mutlaka bulunması gerekiyor;

 

  • Markayı özetleyecek,
  • Müşteriyi etkileyecek,

Profesyonel Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel logo yapımı; bilgi ve yaratıcılığın birleşmesiyle gerçekleşmektedir. Logo aynı zamanda ilhamın bir ürünü olduğunu da söyleyebiliriz. Yalnız ortaya profesyonel bir logonun çıkması sadece yaratıcılık ve ilhama bağlı değildir. Bunların yanında marka, iletişim ve pazarlamanın da olması gerekiyor. Loccadigital; profesyonel logo tasarım sürecinde detaylı analiz ve araştırmalar yapmaktadır. Logo tasarım aşamasına geçmeden önce mutlaka işletmeyle ilgili kapsamlı araştırmalar yapıyoruz. İşletmenin hizmet verdiği sektörü en ince ayrıntısına kadar araştırıp logo tasarım işlemine geçiyoruz. Profesyonel logo tasarımı yaparken hizmet verdiğimiz işletmenin amacını da göz önünde bulunduruyoruz. 

Profesyonel logo yapımı şu aşamalarla gerçekleşmektedir:

Amacın Belirlenmesi ile Araştırma Yapılması
Logo tasarımı öncesinde mutlaka işletme ve onun sektörüyle ilgili detaylı araştırma yapılması gerekiyor. Bu araştırma aşamasında işletmenin rakiplerinin de mercek altına alınması gerekiyor. Profesyonel logolar;

 

  • Hedef kitlenin sevdikleri ve hoşlandıkları,
  • Rakip işletmelerin logoları,
  • İşletme geçmişiniz,
  • İşletmenizin özellikleri,
  • Rakiplerin özellikleri,
  • Hizmet verdiğiniz sektörde rakiplerinizden sizi ayıran özellikler neler gibi konuları içermesi gerekiyor.

Sade ve Uyumlu Olmak

En iyi logo tasarımları ile ilgili örnekler incelendiğinde; karmaşıklığa yani göz yoran detaylara yer verilmediği görülmüştür. Logolar; müşterilerin ilk baktığında hemen işletmeyi tanıyacağı şekilde tasarlanmalıdır. Ayrıca logolarda işletmenin marka renklerine yer verilmesi gerekiyor. Logolar sade ve işletmeyle uyumlu şekilde tasarlanmalıdır. 

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Adıyaman Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Giresun Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Çanakkale Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1