Spam Backlink Nedir

Spam backlink, Seo çalışmalarında önemli rol oynuyor. Bir web sitesinde spam backlinklerin yer alması Google tarafından ceza almasına kadar gidebilir. Böyle problemlerle karşılaşmamak adına Locca Digital ile iletişime geçebilirsiniz. Locca Digital bünyesinde yer alan Seo uzmanları sayesinde spamsız kaliteli backlinkler web sitenize eklenecek.

Dijital dünyayla yeni yeni haşir neşir marka web siteleri tarafından “spam backlink nedir” sorusu çok merak ediliyor. Aynı zamanda kendine blog sayfası oluşturan kişilerde tam olarak spam backlink’in tanımını bilmeyebilir. Backlink; site dışı Seo’da en önemli unsurdur. Başka web sitelerinden alacağınız backlinkler sayesinde web sitenizin trafiğini artırabilirsiniz. Günümüzde Seo’nun öneminin artmasıyla doğru orantılı olarak backlinkte hayati önem taşımaya başlamıştır. O nedenle normal bir blog web sitesi dahi Seo ve onun yanında backlink almak için uğraşıyor. Fakat bazen web siteleri çeşitli nedenlerden dolayı spam backlink sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor.

Spam Backlink

Spam backlink, web site sahibinin dikkat davranması sonucunda ortaya çıkıyor. Web site sahipleri genellikle backlink alırken dikkat edilmesi gereken noktaları göz ardı edebiliyor. Bu durumda da fark etmeden spam backlink almış oluyorlar. Spam kelimesi, istenmeyen anlamına geliyor. Backlink; link şeklinde ifade edilebilir. Belirttiğimiz bu iki tanımdan yola çıkarak; spam backlink, istenmeyen link olarak adlandırılır. Web sitelerinin spam link almaları çok olumsuz durumları da beraberinde getirir.

Spam backlink; bir web sitesinin Google ve diğer arama motorlarının gözünde değer kaybetmesine sebep olur. Spam backlink alan web sitesinin otoritesi arama motorları üzerinde düşer. İtibar kaybetmesinden dolayı da kalitesiz web sitesi olur.

Spam Backlink Web Sitesine Nasıl Zarar Verir?

Spam Backlink web sitelerinin;

  • Sayfa değerini yok eder,
  • Arama motorlarındaki itibarı gider,
  • Arama motorlarında üst sıralarda yer almaması sebebiyle de görünemez. Dolayısıyla markanın tanınması da imkânsız hale gelir.

Backlink almak web sitesi için referans olarak düşünülebilir. Onun için olumsuz web sitelerinden alındığında ağır sonuçlarla karşılaşılır. O yüzden web site sahiplerinin spam backlink almamaya çok dikkat etmesi gerekiyor. Alınan backlinkler düzenli olarak kontrol edilmelidir. Web sitesi üzerindeki backlinklerin kontrolü profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Locca Digital ile iletişime geçerek web sitenizdeki backlinklerin spam olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Spam Backlink’lerden Nasıl Kurtulurum?

Spam backlink web sitelerine iki şekilde bulaşır. Birincisi site sahibi herhangi bir çalışma yaparken farkında olmadan ekler. İkinci olarak da web siteniz çok başarılıysa onun önünü kesmek için özellikle rakipler tarafından gönderilir.

Spam backlinklerden kurtulmak için öncelikle onları tespit etmelisiniz. Spam backlinkler’in tespiti sonrasında hemen reddediniz. Search Console üzerinden “Bağlantıları Reddetme” aracını kullanarak spam backlinklerden kurtulmak mümkündür. Ancak spam backlink tespiti ve yok edilmesi anlattığımızdan çok uzun sürebiliyor. İşinizi sağlama almak adına profesyonel firmalarla iletişime geçerek web sitenizi backlinklerden kurtarabilirsiniz.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Denizli Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1