Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteleri kişi ya da firmaların dijital dünyadaki kimliği anlamına geldiğinden, kullanıcı kitlesi hizmet almak istediği konuyla ilgili ilk izlenimlerini web sitelerinden öğreniyor. Kullanıcı deneyimini hedeflemeyen ya da güncellemelerin gerisinde kalan demode web siteleri ziyaretçilerde kötü izlenim bırakır. Web siteleri söz konusu olduğunda tasarım, içerik ve teknik özellikler birbirinden ayrı kavramlar gibi düşünülemez.

Tasarım yapılırken SEO çalışmaları, estetik arayüzler ve arka plandaki teknik çalışmalar birlikte değerlendirilerek ortaya profesyonel siteler çıkarılmalıdır. Bu nedenle tasarım hizmeti, web tasarımında dikkat edilmesi gerekenler göz ardı edilmeden her detaya dikkat edilerek gerçekleştirilmelidir. Web sitesi geliştirme sürecinde en önemli nokta, dikkat çekici, kullanışlı, sade ve anlaşılır bir site oluşturmaktır. Locca Dijital Ajans çalışanlarımız, sitenizi ziyaret edenlerin ürün ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgiye sahip olacağı tasarımları sizin için profesyonel şekilde gerçekleştirir.  

 

Web Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Kendinizle ilgili kişisel bilgilerinizi ya da firmanızın tanıtımını hedef kitlenize web tasarım hizmeti alarak ekonomik şekilde yapabilirsiniz. Dijital dünyanın etkilerinin sürekli arttığı şu dönemlerde, firmaların web site tasarım desteğini göz ardı ederek sektöründe başarı sağlaması mümkün değildir. Web sitesi demek bir nevi kişi ve firmaların misyonu vizyonu demektir. Bunun için de işe, iyi bir web site tasarım hizmeti alarak başlamalısınız. Locca Dijital çalışanlarımız, web tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmeli konusuna fazlasıyla hakim olarak tam da ihtiyacınız olan tasarımları sizler için yapacaktır. Bu doğrultuda; 

  1. Sade ve Anlaşılır Bir Tasarım: Web tasarımını doğru bir şekilde yapmak için atılması gereken ilk adım, sitenin sade ve anlaşılır olmasıdır. Karmaşık siteler ziyaretçilerin sayfada vakit geçirme süresini kısaltacaktır. Ana sayfadaki içeriklerin, sitenin amacına uygun olmasına dikkat edilmelidir.  
  2. Mobil Uyumluluk: Günümüzde internete erişim genel olarak cep telefonları üzerinden sağlanıyor. Bunun için web tasarım hizmeti gerçekleştirilirken mobil uyumluluğa dikkat edilmelidir. 
  3. Site Hızı: Web site hızı, kullanıcı deneyimi konusunda en faktör. Kullanıcılar, hızı düşük olan sitelerde asla vakit geçirmek istemezler. Aynı şekilde arama motorları da hızı düşük olan siteleri arka plana atarlar.  
  4. Alan Adı Seçimi: Web site tasarımı yapılırken domain seçimi esnasında arama motorlarının önemsediği kelimeler seçilmelidir. Alan adınız doğru uzantılı olursa ve buna ek olarak anahtar kelimenizi de içerirse, SEO çalışması konusunda çok önemli bir adım atmış olursunuz.  
  5. Özgün İçerikler: Başarılı web site tasarımı için tüm içeriklerin özgün olması gerekiyor. Taklit içerikler hem kullanıcı deneyimi hem de arama motorları açısından site profilinizi olumsuz şekilde etkileyecektir. Özgün ve yazım kurallarına uygun içeriklerle donatılmış web siteleri, istenen amaca tam anlamıyla hizmet eder.  

 

Web Tasarımı İçin Gerekli Özellikler

Kaliteli Görseller: Web site tasarım aşamasının olmazsa olmazıdır görseller. Firmanın faaliyet alanıyla uyumlu özgün ve kaliteli görseller sitenin çekiciliğini arttırır, SEO uyumuna katkı sağlar. 
Ankara Web tasarım herkes tarafından yapılabilecek kadar basit değildir. Tam aksine her detayı gerektiği gibi uygulayacak şekilde profesyonel çalışmayı gerektirir. Basit alalade tasarımların ziyaretçilerin gözünde hiçbir değeri olmayacağını unutmamak gerek! Locca Dijital tasarım ekibimiz, ihtiyacınıza göre en doğru web tasarım hizmetini alabileceğiniz kapasitede destek sağlamaktadır. İşi uzmanına bıraktığınız zaman web tasarım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler diye düşünmenize gerek kalmaz! Kaliteli hizmet ve ekonomik fiyat politikasıyla destek sağlayan ajansımızdan, gereksinimlerinize göre web tasarım hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1