Image

Ankara Kurumsal Kimlik Tasarımı

Ankara Kurumsal kimlik tasarımı, şirketin şirket içindeki veya dışındaki konumunu temsil eden ve müşterinin şirketi bir bakışta tanımasını sağlayan çalışma bütünüdür. Kurumsal kimlik aynı zamanda şirketin profesyonel görünmesini sağlar ve müşterilere daha güvenilir bir izlenim verir. Bu görevlerden en temel olanı firma adı ve amblemidir. Bu logo. Diğer tüm görsel iletişim materyalleri logo tasarımına göre oluşturulur. Kurumsal kimlik de hem B2B pazarlamada hem de B2C pazarlamada firmayı görünür kılarak müşteri farkındalığını arttırdığı için çok önemlidir. Büyümek neredeyse imkansızdır, ancak iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik her zaman hatırlanacak ve artan pazarlama faaliyetleri şirkete müşterilerin gözünde iyi bir itibar kazandıracaktır. Reklamdan antetli kâğıda, web sitesinden ambalaj tasarımına kadar her eserin ne ölçüde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiş ve kurumun tüm kimlik sistemini kapsayan rehbere "Handbuch der kurumsal kimlik" adı verilmiştir.

Kurumsal Kimlik Nasıl Olmalıdır?


Kurumsal kimlik oluştururken ilk yapılması gereken kurumun renklerini belirleyip logosunu tasarlamak ve logo oluşturmaktır. Logo, kurumun kimliğinin en önemli parçasıdır. Kurumu akılda kalıcı, etkili ve güçlü kılan logonun görünümüdür. Özellikleriyle çelişmeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Özgün tasarlanmış bir kurumsal kimlik, şirketin başarısı ve itibarı için son derece önemlidir. Mevcut veya benzer logoları kullanın ve renkleri taklit edin. Veya diğer şirketlerin görüntüleri onlara yatırım yapmak anlamına gelir, bu nedenle oluşturulacak kimlik benzersizdir ve şirket kendini temsil etmeye istekli olmalıdır.
Firmalar kurumsal kimlik oluştururken mümkün olduğunca alanında uzman profesyonellerle çalışmalıdır çünkü kurumsal kimlik zamanla değişen bir iş değildir ve küçük detaylar ve detaylar dışında çok fazla değişiklik yapmak hem sıkıcı hem de geri sarmalı olacaktır. Yapmaya başladığınızda tecrübe ve prestij kaybına yol açacaktır, bu nedenle firmayı ve vermek istediği mesajı, vizyonunu, misyonunu ve deneyimini tam olarak yansıtan detaylı bir çalışma yapılmalıdır. Kurumsal kimlik, kurumun imzası ve yüzüdür, dolayısıyla şirketi en iyi şekilde yansıtmalıdır.
Kurumsal Kimlik Tasarım Aşamaları
Ankara kurumsal kimlik tasarımı
yapılırken ofis ve tasarımcılar genellikle üç adımda sonuca varır. İlk adım yapılacak işin belirlenmesidir. Firma, hangi ürünleri istediğini, hangilerine öncelik vermesi gerektiğini ve genel özelliklerini tasarımcıya iletir. 
Tasarımcı olarak çalışmalarını firmaya sunar ve onayını alır, bu aşamada gerekirse firma önerilerine göre düzenlemeler ve çalışmalar yapılır ve son olarak tasarımcı tasarımcıdan mutabık kalınan işler ile baskı ve dağıtım süreci başlar.

Neden Kurumsal Kimliğe İhtiyacınız Var?

  • Marka Kişiliği Kurumsal kimlik, markanızın değerlerinin ve “kişiliğinin” görsel temsilidir. 
  • Kimlik tasarımı Temel olarak markanızın tonunu belirler ve hedef kitlenizde belirli duyguları uyandırmak için kullanılır. 
  • Marka kimliğiniz İşletmenizin genel resmini yansıtacak şekilde tasarlanmalıdır. İş hedeflerinizi iletin ve tanıtın. Farklı tasarım Kurumsal kimliğiniz sektörünüzde öne çıkmanıza ve markanızı doğru konumlandırmanıza yardımcı olur. Profesyonel bir ekip tarafından oluşturulan yaratıcı bir Ankara kurumsal kimlik tasarımı, pazarınızdaki potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenize yardımcı olacaktır. 
  • Tutarlı Mesaj Kurumsal imajınızı geliştirmek istiyorsanız, tüm kurumsal kimlik malzemeleriniz ve tasarım öğeleriniz arasında tutarlı bir mesaj oluşturmanız ve uyumlu bir kurumsal kimlik seti oluşturmanız gerekir.
  • Farkındalık Oluşturma Kurumsal kimlik seti oluşturmak, marka bilinirliğinizi artırmaya yardımcı olan tüm pazarlama materyallerinizin ön planda olmasını sağlar. 
  • Marka Sadakati Etkili bir kurumsal kimlik, siz ve hedef kitleniz arasındaki bağı temsil eder, bağlantı kurmanıza olanak sağlayarak müşteri sadakati ve markanıza güven duymanıza yardımcı olur.
 

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1