Doktor Sosyal Medya Hesabı Nasıl Yönetilmeli

Doktor sosyal medya yönetimi hizmetleri, internet kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak önem kazanmıştır. Birçok meslek grubunda olduğu gibi doktorlarda sosyal medya hesaplarından hizmetlerini duyurmaya başlamıştır. Loccadigital ile iletişime geçerek “doktor sosyal medya hesabı nasıl yönetilmeli” konusunda danışmanlık alabilirsiniz.

Doktor sosyal medya yönetimi, doktorların hastalarıyla etkileşime girdiği önemli bir araçtır. Doktorlar sosyal medya hesaplarından uzman oldukları alanda bilgiler verir. Uzmanlık alanındaki uygulamaları genişletebilirler. Aynı zamanda hastalar doktorların sosyal medya hesapların gelişmeleri çok rahat öğrenebilirler. Doktor sosyal medya yönetimi, sağlık alanına göre yapılır. Bu araç sayesinde hastalar muayenenin dışında da doktorlarla iletişim kurabilir. Sosyal medya yönetiminde bilgilendirici dil kullanılır.

Profesyonel Doktor Sosyal Medya Yönetimi

Doktor sosyal medya yönetimi, profesyonellik gerektiren bir iştir. Sağlık alanında olduğu için özellikle sosyal medya hesabında belirtilen bilgilerin doğruluğundan emin olunması gerekiyor. Bu yüzden de hizmet verdiğimiz doktorla devamlı iletişim halinde oluyoruz. Sosyal medya platformlarında paylaşılan gönderilerin tıbbi nitelik taşımasına çok dikkat ediyoruz.

Doktor sosyal medya yönetimi yapılırken; sağlık alanında PR çalışması yapmak hayati önem taşıyor. PR çalışmalarını büyük titizlikle yapıyoruz. Çünkü yanlış verilen bilgilerin insanlara zarar verebileceğinin çok iyi farkındayız. Loccadijital, doktor sosyal medya hesaplarının tüm sorumluluğunu alarak ona göre bir sistem hazırlıyor. Ajansımızda sağlık alanında sosyal medya platformlarına içerik üreten uzman personellerimiz yer alıyor. Profesyonel anlamda doktor sosyal medya yönetimi yaptığımız için hesapların içerisindeki içerikleri de detaylı inceleyip değerlendirmesini yapıyoruz. Doktor sosyal medya yönetimi yaparken bilimsel verilerden de yararlanıyoruz. Hizmet verdiğimiz doktorun kariyerini ön planda tutarak her noktayı inceliyoruz.

Doktor Sosyal Medya Yönetimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Doktor sosyal medya yönetimi yapılırken bazı noktaların üzerinde özellikle durulması gerekiyor. Bu noktaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Sosyal medya yönetimine başlamadan önce hizmet verdiğimiz doktorun uzmanlık alanına uygun konsept belirliyoruz.
 • Doktorla ilgili özgeçmiş ve iletişim adreslerini web sitesi de dahil sosyal medya sayfalarının üzerine ekleniyor.
 • Doktorun uzmanlığına göre kapak fotoğrafı belirlenir. Aynı şekilde fotoğraf kısmına koyulması için görseller oluşturulur. Örneğin; bir göz doktorunun sosyal medya yönetimi yapılıyorsa onunla alakalı tedavi süreçlerine yer verilir. Ayrıca göz ve hastalıklarıyla ilgili yüksek çözünürlüklü görseller hazırlarız.
 • Doktorun uzman olduğu alanın hastalıklarına, nedenlerine ve tedavi yöntemlerine değinilir. Bunlarla ilgili içerikleri oluşturup sosyal medya hesaplarından paylaşıyoruz.
 • Sorusu olan ya da yorum yapan kişilere de geri dönüşler yapıyoruz.
 • Sosyal medya yönetimi hizmetlerimizde cevap desteği sağladığımız için kısa sürede hesabın takipçi sayısını artırıyoruz.
 • Hedeflediğimiz kitlenin dikkatini çekecek gönderiler hazırlayıp paylaşıyoruz.
 • Doktorlarımızın başarılı operasyonlarıyla ilgili bilgilendirici metinler hazırlıyoruz.
 • Paylaşımlarımızın güncel olmasına çok dikkat ediyoruz.
 • Web sitesinde doğal trafik artırmak için linkini özellikle paylaşıyoruz.
 • Otomatik karşılama mesajını hesap üzerine ekliyoruz.

Sıraladığımız tüm noktalar sayesinde profesyonel doktor sosyal medya yönetimi hizmeti almış olacaksınız.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

İvedik Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1