E- Ticaret Web Sitesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Locca digital, e- ticaret web sitesi Ankara lokasyonunda faaliyet gösteriyor. E-ticaret, pandemiyle birlikte son dönemlerde çok popüler olmaya başladı.

İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin artması e-ticaret sektörünün gelişmesini sağlamıştır. E- ticaret siteleri ve e-ticaret pazaryerlerine talep çok artmıştır. Birçok insan ihtiyaçlarını bu platformlar üzerinden karşılıyor. Aynı zamanda pek çok kişide kendisine ait e- ticaret sitesi kurup onun üzerinden satış yapmaya başlamıştır. Yalnız e-ticaret sitesi kurmak sanıldığı kadar kolay değildir. Çok detay ve profesyonellik gerektiriyor. Loccadigital ile iletişime geçerek e- ticaret web sitesi hizmeti alabilirsiniz. Sizde e-ticaret web siteniz üzerinden hizmet ve ürün satışı yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı

E-ticaret web sitesi kurma işlemleri belirli kurallar doğrultusunda yapılır. E-ticaret web sitesi tasarımı özellikle kurumsal kimlik kazanmaya yönelik yapılmalıdır. E-ticaret web sitesi, işletmelerin kurumsallığını ifade tasarımlardan oluşturulmalıdır. E-ticaret web sitesi tasarlanırken; ödeme sayfasına mutlaka yer verilmelidir. Bir e-ticaret web sitesinin güvenli olup olmadığı ödeme sayfasından belli olur.

E-ticaret web sitesi responsive uyumlu olarak tasarlanmıştır. E-ticaret sitelerinin mobil cihazlara uyumlu olması siteye daha çok kişinin giriş yapmasını sağlar. Responsive tasarımlı e-ticaret sitelerinden insanlar daha kolay alışveriş yapar. Aynı zamanda responsive Seo kriterleri arasında da yer alıyor. Seo uyumlu responsive e-ticaret siteleri arama motorlarında her daim üst sırada yer alır. E- ticaret web sitesi kullanıcı odaklı olması çok önemlidir. Kullanıcı odaklı e-ticaret web sitelerinin satış trafiği çok yüksektir.

E-Ticaret Web Sitesi Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli

Ankara e-ticaret web sitesi tasarımında Loccadigital; olumlu geri dönüş ve satışların artırılmasıyla ilgili çalışmalar yapıyor. E-ticaret siteleri ziyaretçileri, sitenin hızlı olmasına çok önem verir. O nedenle e-ticaret web sitesinin hızlı olması gerekiyor. E-ticaret web sitesi yapımında dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz;

  • Sade ve kolay tasarım olmalı,
  • İnsanların dikkatini dağıtacak ögelere kesinlikle yer verilmemeli,
  • Basit navigasyon kullanılmalı,
  • Site içi arama özelliğiyle geliştirilmeli,
  • Yüksek çözünürlüklü kaliteli fotoğraflar olmalı,
  • Sitenin tamamında sepet görünümü aktifleştirilmeli,

Ankara e-ticaret web sitesi içerisinde mutlaka filtreleme özelliği olmalıdır. Geniş ürün kategorisi olan e-ticaret sitelerinde mutlaka filtreme özelliği olması çok önemlidir. Filtreleme özelliklerinden yararlanarak müşteriler aradıkları ürünlere daha kolay ulaşırlar. Dolayısıyla bu durum müşterilerin gözünde siteyi daha değerli yapar. Bir e-ticaret sitesinde olması gereken diğer özellikse sosyal kanıt öğelerdir. Sosyal kanıt öğeler, e-ticaret sitesinin değerini artıran diğer bir özelliktir. E-ticaret sitesinde hem ürün hem de müşteri yorumları kısmı bulunmalıdır.

Siteyi ziyaret edenlerin yorumlarına yer verilmesi, ürünlerinize olan güveni de artırır. E-ticaret web sitesi içerisinde kesinlikle dikkat dağıtıcı öğeler oluşturulmamalıdır. Göz yorucu tasarım ve desenler insanların siteden hemen ayrılmasını sağlar. Bu duruma da özellikle çok dikkat edilmelidir.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

İzmir web tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Batman Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Isparta Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1