Google Adwords Reklam Bütçemi Nasıl Belirlemeliyim

Google Adwords reklam verme konusunda Loccadigital ajansımızla iletişime geçebilirsiniz. Google Adwords, reklam pazarında önemli yere sahiptir. 
Google Adwords üzerinde reklamlar, anahtar kelimelerle düzenlenmektedir. Google Adwords üzerinde ücretlendirme; görüntüleme başına olmaktadır. Google Adwords’in reklam verene katkısı çok büyüktür. Google Adwords, işletmelere reklam yayınlama olanağı veriyor. Google Adwords’in kullanımı çok kolaydır. Eğer doğru kullanılırsa, işletmelere karı çok büyük olur. Bu reklam aracı sayesinde anahtar kelime rekabeti de artmış oluyor. Google Adwords reklam oluşturma ile birçok avantaj elde edebilirsiniz. Fakat öncesi bir konuya çok dikkat edilmesi gerekiyor. Google reklam bütçesi belirleme konusu çok iyi ele alınmalıdır. 

 

Google Adwords Reklam Bütçesi Belirlme

Google Adwords reklam bütçesi ilk etapta minimum olması daha sağlıklı olacaktır. Google reklam Adwords reklam bütçesi; doğru değerlendirme ve analiz yapılması gerekiyor. Reklam bütçesi belirlerken; hedeflenen amaca ulaşılması ve sağlam, mantıklı olması çok önemlidir. Reklam bütçeleri, gerçek verilerden oluşan analizler doğrultusunda belirlenmelidir. Gerçekçi verilere dayanmayan reklam bütçelerinin sonuçları maalesef olumsuzdur. 
Google Adwords reklam bütçesini anahtar kelimeler belirlemektedir. Google Adwords reklam bütçesini aynı zamanda aranma hacimleri ile anahtar kelime sayıları da belirliyor. Google Adwords paneli üzerinde “Anahtar Kelime Planlayıcı” aracı bulunmaktadır. O araç üzerinden değerlendirmeleri çok rahat şekilde yapmak mümkündür. Bu aracın yanında bir de raporlama araçları bulunuyor. Raporlama araçları, Google reklam bütçesi belirlemede çok etkilidir. 

Google Adwords Reklam Bütçesi Belirleme Kriterleri

Google Adwords reklam verme bütçesi belirlenirken bazı kriterler ele alınmalıdır. Reklam bütçesini ayarlarken uzun vadeli düşünülmelidir. Tıklanma ve dönüşüm oranları düşünülerek reklam verilmelidir. Kar oranını garanti eden reklamların oluşturulması da büyük avantajdır. Yüksek getirisi olan bir kampanyaya çok reklam harcaması yapıldığında dönüşümü de çok oluyor. 
Google reklam bütçesi ayarlarken beklenen gelirin hesaplanması da mutlaka yapılmalıdır. Google Adwords günlük kazanç ve bütçe maliyeti çok iyi hesaplanmalıdır. Dönüşüm oranları mutlaka ele alınmalıdır. Ödeme gerçekleştiren ve reklamlara tıklayan kişilerin yüzdesini dönüşüm oranları belirlemektedir. Bahsettiğimiz dönüşüm oranıyla sağlıklı reklam bütçeleri ayarlayabilirsiniz. 
Google Adwords Reklam Kampanya Bütçesi Belirleme
Google Adwords reklam oluşturma
konusunda reklamların kampanya bütçesini belirlemekte çok önemlidir. Google Adwords bütçe planlaması sayesinde her kampanyaya ayrı şekilde günlük bütçeler atanabilir. Aynı şekilde birden fazla kampanyanın ayırt edilmesi adına da önemli etkisi vardır. 
Google Adwords bütçe planlamasını kullanarak bireysel olan kampanyaların bütçelerini de ayarlayabilirsiniz. Google Adwords paylaşılan bütçe üzerinden kampanya sonuçlarını iyileştirmek için yeni kampanyalar oluşturabilir. Google Adwords;

  • Kampanyaların arasında otomatik ayarlamalar yapar,
  • Paylaşılan bütçelerin kullanılmasını sağlar. 

Google Adwords’in yukarıda sıraladığımız işlemleri yapması sizi büyük yükten kurtaracaktır. Google Adwords; tüm gün kampanya bütçelerini ayrı ayrı izleme zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Değiştirme zorunluluğunu da direkt ortadan kaldırıyor. İyi bütçeyle Google’da etkili reklam verme şansınız artmış olacak. 

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Makale Tanıtım Yazısı

Image
Blog - Locca Digital

En İyi Ankara Seo Uzmanı

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1