Sivas Web Tasarım

Web tasarım bir sitede yer alan görsellerin ve metin içeriklerinin estetik kurallar dâhilinde planlamasının yapılması ve düzenlenmesi sanatıdır. Estetik ve fonksiyonel ögelerin bir kombinasyonu olan web sitesi tasarımı bir sitenin görüntüsünü belirleyen bunun yanında sitenin yapısını ve kullanıcı deneyimlerini güçlendiren bir süreç anlamına gelmektedir.

Genel olarak bu süre. web tasarım istatistiklerinden SEO optimizasyonuna ve UX’e kadar ilgili sektörlerden bilgi ve araçları birleştirme ve entegre etme sürecidir. Web tasarımcıları da hem performansı optimize edebilen hem de daha büyük sonuçlara odaklanabilen profesyonellerden oluşmaktadır.

Web tasarım yapılırken ilk olarak web tasarımı ve web sayfası geliştirme arasındaki farklı netleştirmeniz gerekmektedir. Birbirleri ile yakından ilişkili olduklarından bu iki durum sıklıkla karıştırılabilmektedir. Web tasarım belirli bir web sitesinin görsel tasarımını ve deneyimsel yönlerini ifade ederken web sayfası geliştirme bir web sitesinin yapısal olarak kurulması ve bakımını ifade etmektedir. Web sitesinin düzgün çalışmasını sağlayan karmaşık kodlama sistemlerini de içermektedir. Web site geliştirme aşamasında HTML, CSS ve CMS gibi yazılım dilleri kullanılmaktadır.

Sivas Web Site Yapan Firmalar

Web site yapan firmalar Sivas’da hizmet sunmaktadır. Web site yaptırmaya ihtiyacı olan kişilerin ilk olarak merak ettikleri konulardan birisi bu firmaların nasıl bir sistemle çalıştıklarıdır. Web tasarımcıları çalışmalarını yapmak ve tasarlamak için kendi özel araç setlerini kullanmaktadırlar. Hangi tür araçları kullanacağınız ve hangi aşamada bunlara ihtiyaç duyulacağı web site yapan firmalar tarafından belirlenebilmektedir.

Sivas web site yapan firmalarda ekip büyüklüğü, ne kadar bütçe ayırdığınız, sitenizde ne tür teknik gereksinimlere ihtiyacınız olduğu, elde etmek istediğiniz genel estetik yaklaşımları nelerdir, uygulanabilir bir tasarım mı yoksa duyarlı bir tasarım mı oluşturacaksınız ve web sitenizin amacının ne olduğu önemlidir. Sivas web site yapan firmalar bu konular doğrultusunda sizlere web site tasarım hizmetlerini sunmaktadır.

Web tasarımın nasıl yapıldığı merak edilmektedir. Web tasarımda yapılması gereken ilk şey web tasarımının ne olduğunu ve nasıl elde edileceğini bilmek olacaktır. Web tasarımında bazı ilkeler bulunmaktadır. Web tasarım yapan firmalar bu ilkelere dikkat ederek tasarımlarını oluşturmaktadır. Denge, kontrast, vurgu, hareket, ritim, hiyerarşi, beyaz alan ve bütünsellik tasarım ilkeleridir.

Sivas Web Site Fiyatları

Web site yaptırmaya karar veren kişilerin akıllarına takılan soru işaretlerinden birisi web sitenin fiyatının ne kadar olacağıdır. Web tasarım yaptırmak isteyen kişi, kurum ya da kuruluşlar doğal olarak en uygun fiyatlı ve en kaliteli olan hizmeti satın almak isteyecektir. Sivas web site yapan firmaların web site yaparken fiyatı nelere göre  belirlediğini merak ediyor olabilirsiniz. Fiyatı etkileyen faktörleri şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

 • Hizmet alınan firmanın ve ekibin deneyimleri
 • Web sitenin türü
 • Web tasarım uzmanının sektördeki deneyimi
 • Proje büyüklüğü ve kapsamı
 • Web sitesinde bulunması istenen özellikler
 • Web sitenin dili ve sil sayısı
 • Web sitenin sayfa sayısı
 • Web sitenin yönetim paneli
 • Arama motoru optimizasyonu
 • Kullanıcıların deneyimi
 • Firmanın yazılım teknolojisi
 • Web tasarım hizmeti sonrasında destek
 • Ekip üyesi sayısı

Yukarıda sıralamış olduğumuz bu faktörlerin tamamı web sitesi yapan firmaların fiyatlarını belirlerken dikkat ettikleri durumlardır. Bunlara bakarak Sivas web sitesi fiyatlarını ortalama olarak çıkarmak söz konusu olacaktır.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

E-Ticaret Danışmanlığı

Image
Blog - Locca Digital

Ankara Web Sitesi Fiyatları

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1