Yurtdışı E-Ticarette Başarının Anahtarı

Loccadigital, yurtdışı e- ticarette başarının anahtarı yakalamak isteyenlere önemli fırsatlar sunuyor. Loccadigital ile iletişime geçerek yurtdışında e-ticarette nasıl başarı sağlayacağınız noktasında uzman ekibimizle yardımcı olacağız.

E-ticaret, son dönemlerde hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Tüm dünyada popüler hale gelen e-ticaret sayesinde sizde önemli gelirler elde edebilirsiniz. Özellikle e-ticaretten çok para kazanmak istiyorsanız yurt dışına yönelmeniz en mantıklısıdır. Kırtasiye, kıyafet, kişisel bakım gibi pek çok ürünü e-ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz. Yurtdışına ürün satmak, döviz kurundan dolayı sizin için daha avantajlı olacak. Dünyanın pek çok ülkesinde e-ticaret faaliyetleri yaparak büyük miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Günümüzde klasik şekilde ticaret yapan işletmelerin çoğunluğu e-ticarete yönelmiş durumda. Dolayısıyla sizde ticarette uğraşan bir işletmeyseniz, e-ticarete yönelmek sizin içinde bir zorunluluk haline geldi diyebiliriz.

Yurtdışında E- Ticaret Nasıl Yapılır?

Yurtdışı e-ticaret, yurtiçindekine kıyasla daha çok gelir getirmektedir. Fakat yurtiçinde e-ticaret diğerine kıyasla çok kolay diyebiliriz. Çünkü işletme yurtiçindeki müşteri kitlesine daha çok hakimdir. Onun içinde e-ticarette izleyeceği yolu daha iyi bilir. E-ticaretin temel ilkesi müşteri kitlesini bildikten sonra ilerlemek daha kolay olur. Yurtdışında e-ticaret yapılabilmesi için öncelikle pazarlama tekniklerinin çok iyi bilinmesi gerekiyor. Bunun yanında ilgi çeken noktalarda mutlaka bilinmelidir.

Yurtdışı e-ticaret danışmanlık almak için Loccadigital ile irtibata geçtiğiniz takdirde nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylelikle oyunu kuralına göre oynamış olacaksınız.  Yurtdışına internetten nasıl ve nereden satış yapacağınızı bilmiyorsanız danışmanlık hizmetlerimizle tabiri caizse e-ticaretin kurdu olabilirsiniz. İç pazara göre yurtdışında hitap edeceğiniz kitle çoktur. Yurtdışı e-ticaret;

 • Pazarlama stratejileri,
 • Fiyatlandırma politikası,
 • Ürün gamları gibi hususlarda öne çıkmaktadır.

Aynı zamanda dil ve kültürel farklılıklarda yurtdışında e-ticaret için önemli unsurlardır.

Yurtdışında E-Ticarette Nasıl Başarılı Olunur?

Yurtdışı e-ticaret danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak sektörde başarılı olabilirsiniz. Yurtdışında e-ticaret yapabilmek ilk etapta ürünlerin ve hizmetlerin sunulacağı ülkelerin dil, kültür gibi pek çok özelliğinin takip edilmesi gerekiyor. Loccadigital olarak öncelikle müşterilerimizin hitap etmeyi düşündüğü ülkeleri araştırıyoruz. O ülkelere özel kurumsal bir dil belirliyoruz. Daha sonra kurumsal bir e-ticaret web sitesi tasarımı yapıyoruz. E-ticaret yapmak için web sitesi şarttır. Ayrıca kategori ve müşteri kitlesinin de çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. Yurtdışı e-ticarette başarının anahtarı için aşağıda sıraladığımız unsurların mutlaka dikkate alınması gerekiyor;

 • Ürün ve hizmet sunulacak ülkenin ödeme sistemleri, web sitesine entegre edilmelidir,
 • Pazarlama konusunun üzerinde çok durulmalı,
 • Lojistik konusu detaylı ele alınmalıdır,

Yurtdışı e-ticarette başarılı olabilmek için web sitesinin de şu unsurlara sahip olması gerekiyor;

 • Seo uyumlu olması,
 • Ürün görselleri,
 • UI ve UX düzenlemeleri,
 • Ürünlerin başlıkları ve açıklamaları,
 • Rekabet araştırması,
 • Fiyatlandırma,

UI ve UX ile en iyi kullanıcı deneyimi oluşturulmalıdır. Kullanıcılara hitap eden bir arayüz web sitesinin trafiğini daha çok artırır. Ürün görsellerinin de tüketiciye hitap edecek şekilde yüksek çözünürlüğe sahip olması gerekiyor.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Ostim Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

ERP Yazılım Nedir

Image
Blog - Locca Digital

Amasya Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1