Kurumsal Web Tasarım Nasıl Hazırlanmalı

Locca Digital; işletme, marka ve kişilerin kurumsal web tasarım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İşletmelerin kurumsal kimliğe kavuşmasında web tasarımın önemi çok büyüktür.

 Ankara lokasyonunda hizmet veren kurumsal web tasarım ajansı olarak; işletme, marka ve kişilerin tanınırlığını artırıyoruz. Onların dünyaya açılması için ihtiyaç duyduğu pencereyi, kurumsal web tasarım çalışmalarıyla gerçekleştiriyoruz. Kurumsal web tasarım hizmetlerinde işletmelerin;

  • Faaliyet gösterdiği sektör,
  • Amacı,
  • Logosu,
  • Hedef kitle,
  • Verdiği hizmet gibi konular ele alınması gerekiyor.

Kurumsal web tasarım çalışmalarında; sitenin teması renginden tutunda yazı fontuna kadar ufak gibi görülen detaylarda çok önemlidir. Kurumsal web tasarım tam olarak; işletmelerin hedef kitlesi ve yansıtmak istediği imajla ilgili yapılan çalışmalardır.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Ankara kurumsal web tasarım yönünden öne çıkan ajanslarla dolu bir kenttir. Ankara’da hizmet veren Locca Digital, Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde faaliyet gösteren işletmelerine kurumsal web tasarım hizmeti veriyor. İşletmeler, potansiyel müşterilerine kurumsal web tasarım çalışmaları sayesinde ulaşmaktadır.

“Kurumsal web tasarım nasıl olmalı” noktasında ilk olarak hizmet verilecek işletmeyle detaylı görüşme yapılmaktadır. Bu görüşmeden sonra onun sektöründe hizmet veren uluslararası işletmelerin web siteleri detaylı incelenir. Uluslararası işletmelerin web sitesi tasarımları ele alınarak taslak oluşturulur. Kurumsal web tasarımı; işletmenin sunduğu hizmet ve ürünlere göre değişebiliyor. Kurumsal web tasarımda, Seo çalışmaları da hayati önem taşıyor. İşletmenin hedef kitlesi ve sektörü doğrultusunda Seo çalışmaları yapılır. Kurumsal web tasarımda, nagivasyon adı verilen ziyaretçilerin site içerisinde rahat gezinmesini sağlayan sisteminde mutlaka olması gerekiyor. Tema ve renk seçimi; ziyaretçileri satın almaya yöneltecek şekilde tasarlanır.

Kurumsal Web Tasarımın Avantajları Nelerdir?

Web tasarım ajansı olarak, işletmelerin kurumsallığa adım atması için çalışmalar yapıyoruz. Kurumsal web tasarım hizmetleriyle işletmeler birçok avantaja sahip oluyorlar. İşletmeler kurumsal web tasarım çalışmalarıyla şu avantajlara sahip olurlar;

  • Rakiplerin önüne geçilir,
  • Hizmet verdiği sektörde öne geçer,
  • Hizmet ve ürünler müşterilere nitelikli şekilde yansıtılır,
  • Müşterilerin gözünde güven veren bir imaja sahip olunur,
  • Bilinirlik artar böylelikle daha geniş kitlelere ulaşılır,

Kurumsal web tasarım aynı zamanda işletmelerin tutarlılığını müşterilere yansıtmaktadır. Kurumsal web tasarım hizmetleri işletmelerin; sektörel uyumunu, tarzını ve özgünlüğünü de yansıtmaktadır.

Kurumsal Web Tasarımda Olması Gerekenler Nelerdir?

“Kurumsal web tasarım nasıl olmalı” noktasında aşağıda sıraladığımızın temel alınması gerekiyor.

♦ Responsive Tasarım

Ziyaretçi; tablet, cep telefonu gibi cihazlardan siteye girdiğinde onun rahat gezinmesini responsive tasarım sağlamaktadır.

♦ Kurumsal Seo Çalışması

İşletmeler Seo hizmeti alarak sektörlerinde öne çıkabilirler. Teknolojinin gelişmesiyle her sektörde rekabet artmıştır. Dolayısıyla işletmeler için Seo çalışması da vazgeçilmez unsur olmuştur. İşletmeler, Seo hizmeti alarak; arama motorlarında üste yer alabilirler.

♦ Modern Arayüz

İşletmeye kurumsal imaj kazandıracak tasarımda yer edinen arayüzler kullanılmalıdır.

♦ Hız

İnternet kullanıcıları için bir internet sayfasının hızlı açılması çok önemlidir. Ziyaretçiler site içerisinde aradıkları bilgilere hemen ulaşabilmelidir.

♦ Google Map ile İletişim Formu

Profesyonel web tasarımı için Google Map haritası çok önemlidir. Şirket adresi, Google Map haritasıyla sayfa içerisinde yer almalıdır. Ayrıca şirket telefonu, adresi ve e-mailinin yer aldığı iletişim bölümü de mutlaka bulunmalıdır.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1