Locca Digital İçerik Siparişi

Dijital içerikler; ses, metin, e ticaret, video, e kitap, e video vb. gibi büyük bir mecraya sahip olan çalışmalardır. Genel anlamda ifade edilecek olunursa; sosyal medya üzerinde yapılan paylaşım, yorum, yazılan metinl, blog yazıları ya da e-ticaret üzerinden satışa çıkarılan ürünler ve ürün bilgileri, oluşturulan kayıtlar, videolar ya da sesler ile aslında herkes birer içerik üreticisi konumunda bulunuyor.

İçerik Pazarlama Nedir İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır?

İçerik pazarlama sisteminin doğru bir şekilde yapılması için internet kullanılarak aktif bir politikanın izlenmesi gerekir. Hizmet ya da ürünlerin sadece web siteleri üzerinden olmaması, sosyal medya ya da mail sitelerinden de aktif bir şekilde tanıtılıyor olması daha fazla kullanıcıya ulaşılmasını sağlar. Üretilen bu içeriklerin sosyal medya hesaplarında paylaşılması, her durumda etkileşimi olumlu yönde etkileyen bir yöntem olarak bilinir.

Birbirinden farklı olan sosyal medya platformları üzerinde farklı yaş gruplarına öncülük eden nitelikler bulunur. Sosyal medya kullanan kişilerin büyük çoğunluğu ise 24-34 yaş arasını kapsayan kişilerden oluşur. Bu sebeple, bu yaş grup içeriklerine hitap eden ürünlerin ve hizmetlerin sosyal medya tarafından sürekli aktif olunması gereken durumlardan birisidir.

Sosyal Medyada İçerik Pazarlama

Sosyal medya pazarlama bağlamında önemi oldukça fazladır. Mesela yeni bir hizmet ya da ürün alan kullanı arasında yapılmış olan araştırmalarda, kullananların %60’ı, yeni gelen bir hizmeti, ürünü ya da markayı ilk defa sosyal medya üzerinde keşfettikleri bilinir.

Bu sebeple, ilk olarak hedef kitlenin sosyal medya üzerinde neleri yaptığını doğru analiz etmek gerekir. Eğer hedef kitle Instagram üzerinde daha fazla zaman harcıyor ise, Instagram üzerinde daha güçlü hale gelecek durumda olmak gerekir. Mesela; ev ya da ofis temizliği için birbirinden değişik olan ürünler satma girişimi varsa; ev kadınlarının da çok sık zaman geçirdiği yemek tarifleri, ev hanımları ya da anne sayfa platformlarına reklam verilmesi doğru bir tercih olur. Ücretli olan sosyal medya reklamlarında da içeriklerin görünür halde olması, kullanan kişinin ya da markanın tanınması için tercih edilen en doğru yollardan birisidir.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Artvin Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Rize Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1