Mobil Uygulama Geliştirirken İhtiyaç Olan Üyelikler

Mobil uygulama geliştirirken ihtiyaç olan üyelikler ve avantajları, birçok kullanıcıya ve uygulama geliştiricilere önemli fırsatlar sağlar. Başarılı bir şekilde mobil uygulama geliştirmek için doğru teknolojiyi tercih etmeniz ve bu süreçte yararlanabileceğiniz tüm kaynakları değerlendirmenizle başlar. Kalabalıktan sıyrılarak mobil uygulama geliştirme aşamasında derin araştırma ve daha iyi bir uzmanlığa ihtiyaç duyduğunuz zaman teknolojinin sağladığı birçok pratiklikten yararlanabilirsiniz. Mobil uygulama geliştirirken ihtiyaç duyabileceğiniz üyeliklerle beraber her birinin sağladığı avantajlar öne çıkar. Bu nedenle mutlaka belirtilen sitelerden destek alarak mobil uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz.

Firebase Console

Firebase Console, Google tarafınca web ve mobil uygulamaları oluşturmak için geliştirilen ücretsiz platformlar arasındadır. Eğer kullanıcı girişlerinin olacağı ve verilerin de saklandığı birçok platformda geliştirilebilen bir yazılım projeniz mevcutsa bu noktada Firebase Console kullanılabilir. Uygulama yönetimi, bildirim iletme, kullanım takip ve depolama tarzı temel işlemler, sunucu taraflı kod yazmaya gerek duyulmadan halledilir.

Mobil uygulama geliştirme aşamasında gerek duyulan üyeliklerden olan Firebase Console, veri tabanı için kullanıldığında normal http yerine WebSocket üzerinden bağlanılmaktadır. Böylece uygulamanızda bulunan veriler güncellenirken veri tabanı diğer kullanıcılarla eş zamanlı olarak senkronize edilmektedir. Daha birçok avantajıyla beraber mutlaka Firebase Console öneriliyor.

Google Developer Console

Google Developer Console uygulama geliştiricileri tarafından kullanılan ve Google tarafından geliştirilen bu platform, birçok pratik özelliğiyle beraber gelmektedir. Genel olarak özetlediğimizde de uygulamaları kontrol ederek yönetebileceğiniz bir Google Play geliştirici paneli olmaktadır. Uygulama kalitesi yükseltme açısından önemli olan Google Developer Console, hedef kitlenin ilgisini çekmeye, gelir elde etmeye ve daha birçok şeye yardımcı olan özelliklerle beraber mutlaka mobil uygulama geliştiricilerin dikkatini çekmektedir.

Google Developer Console, uygulamaların gerçek performansını gösterirken dönüşüm oranlarının da izlenmesini sağlar. Aynı zamanda bir uygulamanın hedef kitlesi hakkında toplanan bilgileri de sunar.  Bu nedenle mobil uygulama geliştirirken ihtiyaç duyulan üyelikler arasında yer alarak avantaj sağlar.

Google Cloud Console

Genel olarak Google Cloud Console çözüm ve teknolojileri, mobil uygulama gelişimi sürecinde doğru yolu bulmanıza destek olmaktadır. Verilerinizi bir ortamdan diğerine taşımak gibi birçok zorlu iş, Google Cloud Console ile beraber hem kolay hem de etkili bir sürece dönüşümü başarmaktadır. Google Cloud Console, bir bulut çözümü olarak donanım satın almaktan, soğutmaya bağlı elektrik harcamaları ve sistemi çalıştırmak gibi sistemin doğru çalışması için fazla personel ihtiyacından kurtarmaktadır.

2008 senesiyle beraber Google tarafından tanıtımı yapılan Google Cloud Console, kullanıcılara Google platformunun küresel veri ve ağ merkezi altyapı altında Google App Engine, Cloud SQL gibi çok sayıda Google API ve araçla beraber entegre olarak iş yazılım ve süreçlerini gerçekleştirme imkânı sağlar. Sonuç olarak Google Cloud Console, hesaplama motorundan büyük veri hizmetlerine, makine öğreniminden uygulama gelişimine kadar birçok araç ve sistem, API ile kullanıcılara hem iş hem de kişisel alanında kullanılan bir hizmet sunmaktadır.

Apple Developer Console

Apple Developer Console, kendisini Apple üzerinde geliştirmeyi amaçlayan mobil uygulama geliştiricileri için çıkarılan bir sistemdir. Sağlamış olduğu faydalara baktığımız zaman ise, Apple ekosistemi içerisinde yer alan TV OS, Mac OS, İOS gibi işletim sistemlerini incelemeye olanak sağlarken Apple’ın kendi programlama dili olarak kullanılan Swift dili hakkında da kılavuz desteği vermektedir. Diğer Apple Developerlar ile sohbet veya bir konu üzerinde tartışma imkânı sağlar.

Genel olarak Apple Developer Console hesabı hızlı bir şekilde açılarak kullanılabilmektedir. Uygulamanızı Apple Play Store’da yayınlamak istiyorsanız öncelikle bir Apple Developer Console hesabı açabilirsiniz.

Huawei Developer Console

Huawei servisleri arasında ilk açmanız gereken üyeliklerden olan Huawei Developer Console uygulamalarınızı entegre edebilmeniz açısından kullanılmaktadır. Bu platform, geliştiricilerin uygulamalarını geliştirerek tanıtmaları için yeterli kaynakları ve çeşitli hizmetleri entegre edecek bir platform ekosistemidir. Huawei Developer Console, Huawei cihazlarında Push ve AppGallery platformunu içeren geniş bir erişimiyle beraber son kullanıcılara ulaşmayı sağlar ve uygulamalarınızı tanıtmanız için de sizlere destek vermektedir.

Sonuç olarak dijitalleşmeyi yoğun şekilde yaşadığımız günümüzde mobil uygulamalar büyük bir öneme sahip olarak, mobil uygulama geliştiricileriyle beraber birçok platform işleri daha kolay hale getirmektedir. Kısaca İOS ve Android işletim sistemlerinde çalışacak mobil uygulamalar için işinizi kolaylaştıracak üyelikler sizlere avantaj sağlar.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Aksaray Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Van Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1