Web site kurma

Profesyonel web sitesi kurma işlemleri için Locca Digital ile iletişime geçebilirsiniz. Web sitesi kurmak hem teknik ve bilgiye dayanır. Özellikle sıfırdan web sitesi kurmak için pek çok işlem gerekir. Locca Digital, müşterilerinin istek ve taleplerine uygun şekilde web sitesi kuruyor.

Locca Digital, uygun fiyatlarla web sitesi kurulur. İşletmenizin henüz web sitesi yoksa, dijital ortamda doğru şekilde nasıl var olurum diye düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız, işletme ve markanızın web sitesi gibi dijital ortamdaki tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Kurduğumuz web sitesi sayesinde ciddi anlamda müşteri kazanmaya başlayacaksınız. Profesyonel web sitesi kurma hizmetlerimiz sayesinde dijital dünyada bir adım daha öne çıkacaksınız.

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Ankara web sitesi kurma işlemlerinde en önemli nokta; sitenin konusuyla amacının belirlenmesidir. Aynı zamanda web sitesinin kimlere hitap edeceğini de belirlemek gerekiyor. Profesyonel web sitesi kurma işlemlerinde şu temel terimlere ihtiyaç duyulur:

Domain (Alan Adı)

Web sitelerinin adı ve adresleri; alan adı (domain) şeklinde adlandırılır. Web sitesini bulup ona girmeye çalışanların kullandığı adres, domain olarak isimlendirilir. Locca Digital, işletmenizin adıyla web sitesini açar. Böylelikle işletmeniz dijital dünyada ön plana çıkmaya başlar. Eğer kişisel bir web sitesi olmasını istiyorsanız; kendi adınızla soyadınızı kullanarak web sitesini açıyoruz. Alan adının yanında web sitesi için uzantıda gerekir. Uzantı; “.net, .com, .net” vb. web sitesinin adresinin tamamlandığı bölümlerden de oluşmalıdır. Web sitenizin eğer uluslararası alanda da öne çıkmasını istiyorsanız;

  • “.org”
  • “.net”
  • “.com” gibi uzantıları kullanıyoruz.

İşletmeniz belirli bir ülkede hizmet veriyorsa; web sitesinin alan adı uzantısı yerel olmalıdır. Yerel uzantıları;

  • “.ru”
  • “.tr”
  • “.fr” şeklinde olmalısınız.

Firmamız profesyonel olarak web sitesi kurduğu için hiçbir şekilde daha önce alınan alan adlarını kullanmıyor. Bu konuyu çok titiz şekilde araştırıp ona göre web siteniz için alan adı belirliyoruz.

Hosting

Web sitesi kurma konusunda diğer bir önemli unsursa hosting’tir. Web sitesi erişimini ve her daim yayın akışını sağlayacak teknik altyapıya hosting denir. Hosting sayesinde web sitesi dosyaları bir sunucu üzerinde barındırılır. Bunun yanında web site adresine tıklandıkça içerik görüntülenir.

CMS

İçerik yönetim sistemi yani CMS; web sitelerinin içerik hazırlanmasında gerekli olan yazılımlardır. CMS; web sitesi oluşturmanın yanında yönetimini de yapıyor.

Web Sitesi Kurma Neden Gereklidir?

Web sitesi kurma, çok detaylı bir iştir. Dijitalleşen dünyanın gerekliliği olarak web sitesi zorunluluk haline gelmiştir. Bir işletmenin kurumsal kimliğe kavuşması için önemli unsur olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde pek çok işletme tanıtım faaliyetlerini web sitesi üzerinden gerçekleştiriyor. Hedef kitleye kolay ve hızlı şekilde web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Profesyonel web sitesi kurma işlemleriyle işletmeniz büyük fırsatlar yakalar. Web sitesi, en etkili pazarlama aracı olduğunu söyleyebiliriz. Locca Dijital web sitenizi en üst sıralara çıkarttığından dolayı büyük reklam avantajı da yakalamış oluyorsunuz.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

İçel Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Ostim Mobil uygulama Geliştirme

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1