KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti

KOSGEB destekli internet sitesi hizmeti ile işletmeler; hizmet ve ürünlerini hem uluslararası hem de ulusal alanlarda tanıtma imkanına sahip olurlar. İşletmeler, KOSGEB Web Sitesi Kurma Desteği ve Tanıtım Desteği Programı kapsamında daha kolay tanıtım faaliyetlerini yürütürler.

KOSGEB Kobi Proje Desteği; >işletmelere verilen bir destektir. İnternet sitesinin açılması, geliştirilmesi noktasında işletmeler %50 destek sağlanabiliyor. KOSGEB destekli internet sitesi hizmeti alabilmek için şu sektörlere dayalı bir iş projesi hazırlanması gerekiyor;

 • Satışların artırılaması,
 • Marka bilinirliği,
 • Yeni pazarlama kanalının oluşturulması,
 • E-ticaret
   

İş projesi hazırlanırken harcamaların aylara bölünmesi çok önemlidir. 6 ile 34 ayı arasında projenin tasarlanması destek almak açısından çok önemlidir. KOSGEB tarafından işletmelere internet sitesi tanıtım desteği üst sınır olarak 7.000 TL olarak belirlenmiştir. E-ticaret yapmak isteyenler, KOSGEB internet sitesi desteği alarak işlerini büyütebilirler.

KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?

KOSGEB destekli internet sitesi hizmeti başvurusu için bazı belgelerin temin edilmesi gerekiyor. Bu belgeleri şöyle sıralayabiliriz;

 • KOSGEB’in resmi web sitesi üzerinden  “Tanıtım Desteği Destek Müracaat Formu” doldurularak çıktısı alınmalıdır.
 • Bir tane broşür, afiş gibi tanıtım materyali.
 • İşletmenin SGK’ya borcu olmadığına dair; “Sosyal Güvenlik Kurumu borcu yoktur” şeklinde bir yazı alınması gerekiyor.
 • İşletmenin fatura meblağının tümünü hizmet sağlayıcıya ödediğine dair banka dekontları.
 • İşletmenin vergi borcu ya da Sosyal Güvenlik Kurumu borcu varsa Mahzup Arzuhali şeklinde vesika belgesi.

KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti Alma Özel Şartları Nelerdir?

KOSGEB destekli internet sitesi hizmeti almak için bazı şartları taşıması gerekiyor. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz:

Mobil Uyumlu Tanıtım

İşletmelere özel; tablet bilgisayar, cep telefonu işletim sistemlerinden tanıtım uygulamaları için verilen desteği ifade ediyor. İşletmenin web sayfası üzerinde uygulama indirme bağlantısı, iletişim bilgileri, harita, ürün gibi tanıtım bilgilerine yer verilir.

Web Uyumlu Tanıtım

Ekonomi Bakanlığı’nın ön onay verdiği e-ticaret sitelerinde işletmeye ait web site tanıtılır. Tanıtımı gerçekleşecek sitenin, minimum 1 sene e-ticaret sitesinde üye olma zorunluluğu vardır. Yalnız bu üyelik sadece banner, site içi reklamı kapsamaz.

KOSGEB İnternet Sitesi Desteği Alma Şartları

KOSGEB destekli internet sitesi desteği hizmeti alabilmek için; işletmenin anaparasının %35’inden fazlasının büyük ölçekli işletmelere kayıtlı olmaması gerekiyor. İmalat endüstrisi alanında 1 ile 150 arasında personeli olanlar destekten yararlanabilir. İşletmenin vergi borcu olmaması ve hâlihazırdaki anaparasının bilanço net değerinin 3.000.000 Amerika Dolarının Türk lirası karşılığından az olması gerekir. İşletme anaparasının %50 üzerinin Şehir Özel Dairesi, eşiti müesseselerle ayrıca belediyeye kayıtlı olmamasına bakılır. Kayıtlı değilse işletme o zaman destek alabilir.

KOSGEB destekli internet sitesi hizmeti kapsamında işletmelere yazılıma yönelik finansal destek sağlanır. Aynı işletmeye destek sınırı içerisinde ansızın fazla yazılım ihtiyacı için destek sağlanmaktadır. Web sitesinin tasarımı, bakım ve onarımına dair işletme finansal destek alır. Locca Digital uzman ekibi, KOSGEB destekli internet sitesi hizmeti ile ilgili danışmanlık vererek, işletmelerin dijital dünyada varlığını artırıyor.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Image
Blog - Locca Digital

Ankara CRM Yazılım Firmaları

Image
Blog - Locca Digital

Tekirdağ Web Tasarım

Image
Blog - Locca Digital

Bingöl Web Tasarım

Full Name
Phone Number
Current E-mail
icon ×
Locca Digital
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1